Dlaczego warto sprzedawać książki do antykwariatu?

Czasami przychodzi moment, kiedy musimy pozbyć się kilku lub kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu książek. Czy to w przypadku przeprowadzki, czy też po prostu chcemy zrobić miejsce na nowe egzemplarze. Często pojawia się wtedy pytanie: gdzie sprzedać książki? Pora na książkę – Twój ulubiony skup książek!

Jedną z opcji będzie antykwariat. Używane książki będzie łatwo sprzedać, zwłaszcza, że skup książek odbywa się na terenie całego kraju, dlatego te przedsiębiorstwo samo pofatyguje się po ich odbiór.

Najcenniejsze dla antykwariatu są stare egzemplarze. Skup starych książek, szczególnie sprzed roku 1950, gwarantuje nam zysk. Ten koncern jest zafascynowany zbieraniem starych, kolekcjonerskich egzemplarzy. Równie ważne są książki z dziedzin takich jak: socjologia, psychologia, pedagogika, filozofia czy historia kulturoznawstwa. Materiały merytoryczne charakteryzują się dużą wartością materialną, która gwarantuje nam pewny zarobek.

Decydując się na sprzedaż książek w antykwariacie internetowym, pieniądze dotrą do nas dopiero po oszacowaniu wartości naszych zbiorów przez pracownika. Za pomocą kontaktu mailowego otrzymamy wstępną wycenę, jednak może ona ulec zmianie na podstawie m.in. faktycznego stanu książek.

Należy pamiętać, że za używane książki nie otrzymamy fortuny. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych, nie licząc przypadków, kiedy książka ma ogromną wartość kolekcjonerską. Jednak nie warto się zastanawiać, lepiej sprzedaż książki za niewielkie kwoty, niż wyrzucić i dodatkowo wspierać proces niszczenia środowiska, ze względu na wycinkę drzew, która jest potrzebna do tworzenia nowych egzemplarzy. Sprzedaż książek do antykwariatu umożliwia również uszczęśliwienie innych miłośników czytelnictwa, którzy będą mogli kupić unikalne i wymarzone książki w niższej cenie. Dlatego nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i sprzedaj swoje książki do antykwariatu!