Nauka gry na Instrumencie

Szukacie zajęcia, które można wykonywać w wolnym czasie? Chcecie się doskonalić w jakiejś dziedzinie i szukacie pasji? Chcecie komuś zaimponować swoimi umiejętnościami? Idealnym dla was wyborem może okazać się gra na instrumencie muzycznym.
Jakie są korzyści z gry na instrumencie?

1.Lepsza pamięć i koncentracja – podczas nauki gry musisz mocno się skupić i zaangażować wzrok, słuch, skoordynować ruchy oraz zwrócić uwagę na rytm.
2.Uczy dyscypliny, cierpliwości i wytrwałości – nauka gry na instrumencie kawai kdp 110 wymaga czasu. Osiągnięcie wysokiego poziomu to lata pracy.
3.Pomaga wyrazić siebie – gra na instrumencie to nie tylko kwestia nauki, bo dobry muzyk wkłada emocje w to, co robi, a jeden utwór można wykonać na różne sposoby.
4.Łagodzi stres – skupienie, którego wymaga gra, pomaga oderwać myśli od bieżących problemów.
5.Dobra organizacja czasu – dobry muzyk wie, że podczas szlifowania gry na instrumencie liczy się jakość, a nie ilość wykorzystanego czasu. Dlatego trzeba być dobrze zorganizowanym.
6.Poprawia umiejętności społeczne – gra na instrumencie w zespole czy orkiestrze wymaga dobrej współpracy pomiędzy każdym z muzyków.

Istnieje też wiele innych korzyści z grania na instrumencie. Przede wszystkim jest to dla nas olbrzyma szansa, aby poznać wielu ludzi.
Bardzo ciekawym wyborem jeśli chodzi o instrument jest fortepian – klawiszowy instrument muzyczny. W fortepianie struny rozpięte na stalowej ramie uderzane są młoteczkami obciągniętymi filcem co powoduje wydanie dźwięku. Jeśli zdecydujemy się na zakup fortepianu mamy szeroki wybór od Yamahy, Feurich, Pearl River, aż po fortepian Kawai kdp 110. Fortepiany Kawai są instrumentami japońskimi i należą do tych tańszych. Ich plusem jest precyzja wykonania i modny wygląd.