Każdy może wybrać idealny dla siebie kostium kąpielowy

Wybór odpowiedniego kostiumu kąpielowego jest sprawą niełatwą. Aby prezentować się naprawdę korzystnie na plaży trzeba wziąć pod uwagę nie tylko własne preferencje, ale także typ sylwetki. Dobrze dobrane ubranie plażowe powinno uwypuklać walory naszego ciała, a mankamenty jak najlepiej tuszować.
Kostium kąpielowy dwuczęściowy na ogół najlepiej prezentuje się na osobach szczupłych. Taki strój dużo odsłania, więc jeśli nie jesteś właścicielką zgrabnej talii, lepiej zdecyduj się na inny model. Względy urody można sobie odpuścić w sytuacji, kiedy zależy nam na uzyskaniu ładnej opalenizny. Przecież kto by się opalał w zabudowanym kostiumie?
Dla kobiet o nieco bardziej obfitych kształtach dobrym wyborem będą stroje kąpielowe dwuczęściowe. Jest nie tylko wygodny, ale odpowiedni model pomoże optycznie wysmuklić sylwetkę. Wysoko wykrojony dół wizualnie wydłuży nogi, a odpowiedni wzór, najlepiej pionowy, potrafi zdziałać cuda i podkreślić talię nawet gdy jest bardzo słabo zaznaczona. Strój jednoczęściowy wybieramy też zwykle do pływania lub ćwiczeń na basenie. Nie musimy się wówczas martwić, jego zsunięciem lub rozpięciem podczas dynamicznych ćwiczeń.
Ze względu na ogromny wybór modeli, każdy jest w stanie dobrać kostium w którym będzie czuł się i wyglądał doskonale. Jednak najważniejsze jest nasze samopoczucie. Jeśli mamy piękną figurę, jednak w skąpym bikini czujemy się niekomfortowo, ubierzmy się w strój jednoczęściowy.